Bilgi Ekim Sonrasi Yapilmasi Gerekenler

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Ekim öncesi sonrası süreçle ilgili soru öneriler kategorisinde Moderatör  tarafından oluşturulan Ekim Sonrasi Yapilmasi Gerekenler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 247 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ekim öncesi sonrası süreçle ilgili soru öneriler
Konu Başlığı Ekim Sonrasi Yapilmasi Gerekenler
Konbuyu başlatan Moderatör 
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Moderatör

Moderatör 

Moderatör
Üye
30 Ara 2021
Konular
6
14
4
3
Ekim yaptıran fertlerin ekimden sonra dikkat edip yapması ve yapmaması gereken hususları yazımızda geniş bir biçimde ele alınmaktadır.

Saç ekiminin yapılış tekniği, hekimin yapıp yapmadığı, köklerin nasıl alındığı, beden dışında ne kadar vakit kaldığı, ekimde köklerin canlı kısmından yakalanıp yakalanmadığı, ekimin kanal açılarak yapılması gibi onlarca etken çıkacak saçları tesirler. Ama ekimden sonra bireyin yapacakları da neticeyi etkileyen bir vaziyettir. Peki ekim yapıldıktan sonra nelere dikkat ederseniz neticeyi değiştirirsiniz?

*Ekim alanındaki kaşıntı çok rahatsız edici olabilen bir vaziyettir.
Kaşırsanız kökler hasar görebilir, kaşımak yerine parmaklarınızın iç kısmıyla hafif darbelerle vurarak köke hasar vermeden kaşıntıyı kaldırabilirsiniz.

*7-8 güne kadar olan dökülmeler çevredeki ya da ekilen kökün yanındaki kıl kırıntılarıdır. Saçınızı kaybettiğiniz fobisine kapılmayın.

*Ekim alanında bir damla taze kan gördünüz ise en az bir kökünüz hasar görmüş demektir. Daha dikkatli olun.

*Ekim alanında taze kan görmediğiniz sürece köklere hasar vermediğiniz anlamına kazanç. Ama 1 damla kan gördüyseniz öğrenil ki en az bir kök can vermiştir.

*Ekim sonrası antibiotik mikrop öldürücü verildiyse ekim yapanlar yeterince sterilize çalışılmadığını düşünüyorlar demektir. Bu gidişatta antibiotikleri dikkatle kullanmalısınız. Zira irin kaparsa netice trajedi olacaktır.

*Özellikle ilk 5-6 gün köklerin yeterince tutunamaması nedeniyle kafanızı bir yere çarpmamaya özen gösterin. Zira sert değilen alandaki kökler can verir ve çıkmaz.

*Bandaj uygulandıysa bu saçlara yapışmış olabileceğinden çok dikkatli çıkarmalısınız olasıysa bandaj operasyonu yerine şapka takınız.

*Kafanızda tüyleşmiş kıllar varsa veya dökülmenin devam edeceğini düşünüyorsanız kesinlikle bilimsel ilaçlar kullanmalısınız. Zira bu size ekimden daha çok saç kazandırabilir.

*Alım yeri ve ekim yerindeki gerginlik ve üşengeçlik hissini motor kullanıldıysa olur umursamayın geçte olsa kendiliğinden düzelecektir.

*Alım bölgesinde sivilceler olabilir bunlar kökü alınamayan kıllara bağlı kıl dönmesidir. Rehabilitasyona gerek kalmadan kendiliğinden düzelir.

*Ekim alanındaki sivilceler yine çıkan saçların yolunu afallamasından kaynaklanan bir vaziyettir, içindeki kıl çıkınca düzelecektir. Erken çıkması için sivilceleri sıkarak kılın çıkmasına destekçi olabilirsiniz.

*Günde bir tablet alacağınız 10 mg biotin ekim sonrası olacak şok dökülmeyi eksiltir, erken çıkışa destekçi olur ve çıkacak olanların daha nitelikli çıkmasını sağlar, bunun yanında var olan tüyleşmiş kılların niteliğini artırır.

*Aynı takıma ekim yaptırmak için bir sene beklemelisiniz. Zira net netice bir senede ortaya çıkar.

* ”Saç ekimi yaptırdım kellik meselem bitti” biçiminde yanaşmayın dökülmenin önüne geçmeye çalışın. Zira saç ekiminde kafadaki saç rakamı aynıdır. Yalnızca yeri değişir ama ilaçlarla kafanızdaki saç rakamı çoğalır ayrıca yine ekim ihtiyacı eksilir.

*Ekim sonrası, güneşten korunma, denize girmeme, cinsel ilişkiyi girmeme gibi yasakların bilimsellikle hiçbir ilişkisi yoktur ve statükocu takımlar tarafından konmaktadır. Hiçbirine uymanız gerekmez 2 gün sonra tümünü gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

*Sigara içimiyle kana giren karbon monoksit oksijenden 200 kat daha sıkı tutunduğu için köke giden oksijen ölçüsünü eksilterek köke hasar verebilir. Tercihen ekim gününden dün ekimden 4 gün sonrasına kadar sigara içmeyin ya da olabildiğince eksiltin bunu yapamıyorsanız dudak tiryakisi gibi ciğerlerinize sürüklemeden ağızdan üfleyin böylece karbon monoksit kana geçemeyecek ve köke hasar veremeyecektir.

*2. banyodan sonra her banyoya girişinizde evvel kafanızı yıkayın öbür pakliklerinizi yaptıktan sonra kafanızı tekerrür yıkayın kabuklar yumuşayacağı için böylece daha seri arınılacaktır.

*Firmada gördüğünüz iyi muamelelerden dolayı arkadaşlarınıza önermek için bir sene bekleyiniz. Zira iyi muamele değil nitelikli neticeyi önermelisiniz.

*Ekimden 12 gün sonra kökler yeterince tutunmuş demektir ve saçınıza istediğiniz her şeyi kısaltmak, boyatmak, topik uygulamak yaptırabilirsiniz.

*Alnınızda ve gözünüzde olabilecek ödem netlikle sizi sıkıntılı etmesin son derece ehemmiyetsiz bir vaziyet.

*Bilimsellikle hiçbir alakası olmayan ve aktifliği yalnızca yapanlar tarafından kabul edilen asılda bir işe yaramadığı öğrenilen PRP, mezoterapi, lazer gibi uygulamaları ekim evveli ve ekim sonrası hediye olarak dahi yapsalar uzak durun bunlar için asla para vermeyin. Bunun yerine bilimsel mahsuller kullanın. Saç ekimi sonrası kullanacağınız ilaçlar şok dökülmeyi eksiltir, nitelikli ve erken çıkışı süratlendirir, ekim alanında evvelden var olan tüylerin niteliğini artırır. Bu nedenlerle bu kadar emek ve para karşılığı yaptırdığınız saç ekiminden daha iyi netice alabileceğiniz mahsuller kullanmalısınız bu

Saç niteliğini artırdığı öğrenilen en tesirli madde B7 Biotin vitaminidir ve ekim sonrası günde 10 mg tabletlerden bir tane alınmalıdır.

*Saç ektirdiğiniz muayenehanede ekim sonrası yüksek maliyetli mahsuller satılırsa bunları almadan evvel zorunluluğunu inceleyiniz, size verilebilecek bepanthol, şampuan, losyon, lazer tarağı vs gibi mahsullere yüksek değerler ödemeyiniz. Ekim sonrası anlamlı olabilecek saçı besleyen biotinli şampuan dışındakilerin ehemmiyetli olmadığını öğrenil, dökülme rehabilitasyonu için önerilen bilimsel mahsulleri inceledikten sonra başlayın. Size ciddi maliyetlere satılan mahsulleri internetten çok daha uygun maliyetlere alabilirsiniz. Yalnızca o muayenehanede bulunan bir mahsulse ve fahiş maliyetle satılıyorsa almayın gerekirse yurt dışından getirtin. Saç ekiminde kafadaki saç rakamı değişmez yalnızca yeri değişir, ilaç kullanarak kafanızdaki tüyleşmiş kılların niteliğini artırarak kafanızdaki saçın rakamını artırırsınız. Bu nedenle bütün kel değilseniz ekim sonrası bilimsel ilaçlar kullanmalısınız. Bu yaklaşım aynı zamanda ekilen saçların çevresindeki saçların dökülüp isme gibi bir görünüm ortaya çıkmasını maniler.
 
Üst Alt