Bilgi Saç Ekimi Sonrası Folikül Dehidrasyonu Önemli !

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Saç ekimiyle ilgili önemli bilgiler Makaleler kategorisinde Moderatör  tarafından oluşturulan Saç Ekimi Sonrası Folikül Dehidrasyonu Önemli ! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 89 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Saç ekimiyle ilgili önemli bilgiler Makaleler
Konu Başlığı Saç Ekimi Sonrası Folikül Dehidrasyonu Önemli !
Konbuyu başlatan Moderatör 
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Moderatör
saç ekimi esnasında ve saç ekimi sonrası olmak üzere iki biçimde saç folikülü dehidrasyonu alana kazanç .

ilk olarak saç ekimi esnasında greftlerin akdikeni alandan verici alana transferi esnasında alana gelen folikül dehidrasyonu hücre vefatına sebebiyet verir ve alakalı saç folikülünün vefatı demektir.
bunun için yapacağınız bir şey yok zira bu tamamiyle saç ekimi yaptırdığınız yerdeki saç ekimi uzmanlarının çalışma biçimi dolayısıyla onların insiyatifindedir.

doğru ve yanlış uygulamalar ex vivovefat ,canlılık neticesine dolaysız tesir eden değişik çalışma ilkelerine dayanır.

ikinci olarak fölikül dehidrasyonu saç ekiminden sonra gerçekleşir.saç folikülü dehidratasyonu neticesinde kıl kökü papilla içerde kalacak ve geri kalan saç hücresi dışarıya atılmış olarak şok dökülme dediğimiz aşamanın başlangıcını oluşturacaktır.
bu esnada papilla tolegen aşamaya geçiş yapacak ve iki üç ay zaman zarfına kadar çıkacağı anı bekliyor olmuş olacak.
burda ehemmiyetli olan saç ekiminden sonra folikül dehidrasyonu geçiktirmektir.
bunun için saç ekiminden hemen sonra başlamak üzere en az bir hafta vakitle saçları nemli tutmaktır.
Bu mevzuda ekim merkezinizden danışın ve bu yarıyılda saçlarınızı nasıl nemlendireceğiniz mevzusunda bilgi alın.bazı hekimler hastalarına salinserum fizyolojik kapsayan spreyler vermekte ve bununla arada saçlarını nemlendirmelerini istemektedirler.bunlardan değişik olarak bazı hekimlerde uzuv transplantasyonu için kullanılan gizleme akışkanları eşi spreyler vermektedirler.
sizin için uygun olanı tedarik ettikten sonra arada mutasyonlu olarak saçlarınızı ıslatmanız gerekir. bunu yapmış olmanız özellikle çok ehemmiyetli ve saç ekimi zaferini dolaysız etkileyen gözardı edilmemesi gereken saç ekiminden sonra kesinlikle uygulanması gereken bir uygulamadır.
 
Üst Alt